Top News – Holanda, Belgjika dhe Hungaria… / Përfundojnë evakuimin e shtetasve nga Afganistani | nga | 最新泰语歌曲

Top News – Holanda, Belgjika dhe Hungaria… / Përfundojnë evakuimin e shtetasve nga Afganistani – 泰语音乐信息

在这里查看更多泰语歌曲: 在此处查看更多

nga – 与本主题相关的信息.

Tri vende të NATO-s, Holanda, Belgjika dhe Hungaria, thanë se kanë përfunduar operacionet e tyre për evakuimin e personelit nga Afganistani dhe të shtetasve afganë që i kanë ndihmuar. Presioni për të përfunduar evakuimet e mijëra të huajve dhe afganëve është intensifikuar, pasi Shtetet e Bashkuara dhe aleatët paralajmëruan për një sulm të mundshëm terrorist në aeroportin e Kabulit.
Qeveria holandeze tha se do t’i ndalojë brenda pak orësh fluturimet e evakuimit nga Kabuli. Ajo pranoi se ky është një “moment i dhimbshëm”, pasi disa njerëz do të mbeten në Afganistanin e sunduar nga talibanët. Personeli i Ambasadës holandeze dhe ekipi ushtarak në aeroportin e Kabulit do të fluturojnë me aeroplanët e fundit të enjten, tha Qeveria holandeze. Në Belgjikën fqinje, kryeministri Alexander De Croo tha se vendi i tij i ka përfunduar operacionet e evakuimit, pasi burimet amerikane e kanë informuar Qeverinë e tij për një sulm të afërt me bombë rreth aeroportit të Kabulit. De Croo tha në një konferencë për media se Belgjika ka evakuuar rreth 1,400 njerëz nga Kabuli. Në Budapest, Ministria hungareze e Mbrojtjes tha se dy avionët e saj ushtarakë dhe të gjithë trupat e saj që kanë marrë pjesë në evakuime, janë larguar nga Afganistani dhe janë kthyer në Hungari. Ministri i Jashtëm i Hungarisë, tha një ditë më parë se fluturimet evakuuese të Hungarisë nga Afganistani janë drejt fundit dhe se Hungaria ka nxjerrë më shumë se 500 njerëz nga Kabuli.

READ  非常好聽的中國古典音樂 古筝音樂 安靜音樂 心靈音樂 純音樂 輕音樂 深睡音樂 - Música de Arpa, Música Instrumental China, Meditación | 音乐 | 最新泰语歌曲
READ  【西班牙寄宿 】聖地牙哥朝聖之路with u | 西班牙寄宿家庭 | 最新泰语歌曲

Pamje:AFP

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

READ  What is it like to work at Quora? | quora | 最新泰语歌曲

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#Holanda#Afghanistan#TopChannel

您可以在这里找到世界各地的更多乡村歌曲信息: 在此处查看更多精彩歌曲

Top News – Holanda, Belgjika dhe Hungaria… / Përfundojnë evakuimin e shtetasve nga Afganistani | 与该主题相关的图像.

Top News  - Holanda, Belgjika dhe Hungaria... / Përfundojnë evakuimin e shtetasve nga Afganistani
Top News – Holanda, Belgjika dhe Hungaria… / Përfundojnë evakuimin e shtetasve nga Afganistani

与主题相关的搜索 nga.

#Top #News #Holanda #Belgjika #dhe #Hungaria #Përfundojnë #evakuimin #shtetasve #nga #Afganistani.

Top News – Holanda, Belgjika dhe Hungaria… / Përfundojnë evakuimin e shtetasve nga Afganistani.

nga.

top channel,top channel shqiperi,top channel youtube,top news,topchannel albania,topchannelalbania,Top News – Holanda,Belgjika dhe Hungaria… / Përfundojnë evakuimin e shtetasve nga Afganistani

非常感谢您观看这首歌。

Leave a Comment